Surly Surly

ONLINE / PORTRE ve INSAN FOTOĞRAFLAMA 

PORTRE VE İNSAN FOTOĞRAFLAMA

BÜMED AKADEMİ 

3 oturum

Lütfen Tarih Bilgisi Alınız.

  Kayıt için bir tık yeter

Karşılaştığınız bir insanın yüzünü ışıkla çizmek, fotoğrafını çektiğiniz kişinin mekânla ilişkisini vurgulamak, duyguyu yakalamak, insanın yaptığı işi, yaşadığı yeri göstermek, portre fotoğraflarındaki gizli mesajlar ve etkili portreler çekmek dünyaya bakışımızla çok ilgilidir.

Fotoğrafını çektiğimiz kişinin kimliğini, duygularını, karakterini dışarı aktarabilmek, kişinin yüz hatlarının güzelliğini değil taşıdığı anlamı vurgulamak, içinde bulunduğu mekânla birlikte insanı bütünleştirmektir amaç.

 

Çalışma Süresi : Haftada iki gün ve ikişer saat. Toplam 3 oturum. İsteyen katılımcılar çalışma sonundaki "Bir İnsan Hikâyesi" adlı çalışmaya ücretsiz katılabilirler. 

Çalışma Ücreti : 200 TL (3 Oturum)  BÜMED ÜYELERİ : 160 TL    BNI ÜYELERİ : 160 TL

 

Bu Eğitime Kimler Katılabilir?

* Temel fotoğraf bilgisi olan herkes

* Çektiği portre ve insan fotoğraflarının anlamlı olmasını isteyenler

* Gelişi güzel değil bakılası portre fotoğrafları çekmek isteyenler

 

Neler öğreneceksiniz?

Tanınmış portre fotoğrafçıların fotoğraflarını inceleyerek nasıl çekimler yaptıklarını göreceğiz. Portre fotoğrafı çekerken dikkat etmemiz gereken teknik bilgileri, objektif seçimlerini, ışık, mekân, alan derinliği, arka planın kullanılması öğreneceksiniz. İki oturumun sonrasında yapacağınız çekimlerin ardından fotoğraflarınız son oturumda okuma yapılarak  değerlendirilecek. 3. Oturumluk çalışmanın ardından isteyen katılımcı “Bir insan hikayesi” konulu çalışmaya ücretsiz katılacak.

 

Konu başlıkları

* Portre çekim teknikleri - Objektif seçimi, ışık ayarları, kadraja yerleştirme, netleme noktası, portre mekan ilişkisi, digital çekimlerde siyah beyaz portre çalışmaları

* Anlatım, ifade, anı yakalama - Çekilen fotoğrafın duygu anlatması, ışığı kullanma

* Kurgu ve anlık portre çekimleri - Sokakta aniden karşımıza çıkan birinin portresini çekebilmek, renk ve kıyafet seçimeleri

* İnsan mekân ilişkileri İnsan fotoğrafı çekerken mekânı fotoğrafın içine alabilmek, insanın yaptığı işi, yaşadığı yeri göstermek

* İnsanlı fotoğraflardaki gizli mesaj,

* Geniş açının zenginliği,

* Etkili portreler yaratmanın ipuçları,

* Serbest çekim çalışmaları ve değerlendirme

 

 

Kayıt

Katılacağınız Çalışmanın Adı :
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Mesaj :
     
     
 

 

 

  
©2016 - Yelda Baler- Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.