Surly Surly

ONLINE / YELDA BALER'le Online Fotoğraf Çalışmaları 

 

YELDA BALER’le ONLINE FOTOĞRAF

 

ONLINE / TEMEL FOTOĞRAF 7-9-14-16-21 Aralık 2020 19.30 21.30  + 1 uygulama

                                         12-13-19-20-26  Aralık 2020 13.00 - 15.00  + 1 uygulama

ONLINE / İLERİ FOTOĞRAF 8-11-15-18-22 Aralık 2020 19.30 21.30  + 1 uygulama

                                   12-13-19-20-26  Aralık 2020 15.30 - 17.30  + 1 uygulama

ONLINE / GÖRÜNTÜ İŞLEME ARŞİVLEME VE GÖSTERİ HAZIRLAMA 8-10-15-17-22 Aralık 15.00 17.00

ONLINE/ DYNAMIC RANCE VE VINYET  Lütfen tarih sorun

ONLINE / FOTOĞRAFTA BEYAZ AYARI VE IŞIĞIN ETKİLİ KULLANIMI Lütfen tarih sorun

 

 Kayıt için tık'layın.

 • Sabah gün doğumunu izlemek için Nemrut’a çıktınız. Güneşinyükselmesiyle birlikte heykellerin üzerindeki renk değişimleri olağanüstü güzellikte... Hızla deklanşöre basıyorsunuz. Bilgisayarınıza aktardığınız fotoğrafların yarıdan fazlası titremiş.

 • Venedik’te Maske Karnavalı’ndasınız ve mankenlerin fotoğraflarını çekip odanıza dönüyorsunuz. Bir de bakıyorsunuz ki manken bulanık arkadaki binalar net.

 • Doğanın şiir yazdığı yerde, Yedigöller’desiniz. Her yanınız sarı, turuncu, kırmızı, yeşil yapraklar. Göllerdeki yansımalara aklınız gidiyor. Hepsinin fotoğrafını çekmek istiyorsunuz. Bir türlü istediğiniz etkiyi yakalayamıyorsunuz.

 • Küre Dağları’nın içinden geçiyorsunuz. Yer, gök bembeyaz. Ağaçların üzeri kardan görünmüyor. Arabadan inip fotoğraflamaya başlıyorsunuz. Sonra bakıyorsunuz ki fotoğrafların hepsi maviden griye dönen bir perdeyle kaplanmış gibi. Renksiz ve solgun.

 • Gemile Adası’nın tepesine çıkmışsınız. Batmak üzere olan güneş her yeri kızıla boyamış. Aşağıda uzayıp giden koylar, koylara sığınmış tekneler ve sevdiğiniz diyor ki “benim fotoğrafımı çeker misin, ama aşağıdaki koylar da tekneler de görünsün” Çekiyorsunuz. Birinde sevdiğiniz kapkaranlık çıkmış değil yüzünü seçmek, üzerindeki elbisesinin rengi bile anlaşılmıyor, diğerinde tekneler ve koylar çok net ancak sevdiğiniz bulanık.

 • Fırsat bulup hayalini kurduğunuz bir yere tatile gittiniz. Her şey istediğiniz gibi yaşandı. Yüzlerce kare fotoğraf çektiniz ve yıllarca önünüze serip bakacağınız anılar biriktirdiniz. Ama gelin görün ki o kadar çok fotoğraftan belki beş tanesini sevdiğiniz diğerlerinin hiç bir özelliği yok. Hatta arkadaşınızın fotoğraflarının renkleri de, kompozisyonu da daha güzel.

 •  Harika bir manzara karşısındasınız. Fotoğrafı çekiyorsunuz ya gökyüzünü iyi pozlamışsınız ancak yeryüzü kopkoyu ya da yeryüzü iyi pozlanmış gökyüzünün ışığı patlamış.

Dijital fotoğraf makinelerinin son hızla satıldığı günümüzde bu sorunları pek çoğumuz yaşıyoruz. Işığı, rengi ve kompozisyonuyla doğru fotoğraf çekmeyi, estetik bakış açısıyla etkili fotoğraf kareleri yakalamayı istiyorsanız, sizi online fotoğraf çalışmalarımıza katılmaya çağırıyoruz.

                                     

 • Online çalışmalar ev ya da ofisinizden katılacağınız Zoom üzerinden yapılacaktır. Bilgisayarınız veya cep telefonunuzdan bağlanabilirsiniz.
 • Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinden katılabilirsiniz. Türkiye yerel saati geçerlidir.
 • Çalışmalar sunumlarla görsel olarak desteklenecektir.
 • Fotoğraf makinesiyle katılmanız tercih sebebidir.
 • Çalışmalar sırasında fotoğraf çekebilmeniz için düzenekler hazırlatılacak ve çekim yapmanız istenecektir.
 • Çekimleriniz derslerin ardından verilen 30 dakikalık serbest zamanda değerlendirilecek ve teorik bilgiyi iyice kavramanız sağlanacaktır.
 • Ödevler verilecek ve bunların değerlendirilmesi bir dahaki derse kadar eğitmeniniz tarafından yapılacak ve seçilen iyi örnekler üzerinde derste konuşulacaktır.
 
Kayıt

Katılacağınız Çalışmanın Adı :
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Mesaj :
     
     
 

 

 

 

  
©2016 - Yelda Baler- Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.